KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 5922006
*
nr 592 2006
Skulpturer
äpple, keramik, signerad Bengt W Larsson + fisk, signerad Michael Anzengruber, höjd: , cirka 18 cm
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 augusti 2009
kl 19:20:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/7 18:40:30
1
150 kr
31/7 11:48:55
2
200 kr
2/8 11:43:51
3
250 kr
3/8 10:49:14
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fisk keramik konsthantverk skulptur skulpturer äpple
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:04
-
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:15
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
*
Skulpturer
nr 592 2006
Skulpturer
äpple, keramik, signerad Bengt W Larsson + fisk, signerad Michael Anzengruber, höjd: , cirka 18 cm
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 augusti 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/7 18:40:30 | 1 | 150 kr |
31/7 11:48:55 | 2 | 200 kr |
2/8 11:43:51 | 3 | 250 kr |
3/8 10:49:14 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fisk keramik konsthantverk skulptur skulpturer äpple
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:04 -
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:15 -
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53